fbpx
Sport

Marosvásárhelyi uralom a tekézők U23-as bajnokságán

Kolozsváron a Györgyfalvi negyedben található tekearénában 45 sportoló vett részt a járványmegelőző intézkedések mellett az országos bajnokságon.

A nyolc pályából négyen játszottak, hogy meglegyen a távolságtartás.

A marosvásárhelyiek hazahozták mind a 4 aranyérmet, emellett 2 ezüst- és egy bronzérmet is szereztek.

A lányoknál az Elektromaros Romgaz sportolói közül Ciobanu Maria duplázott: egyéniben elért 614 fás teljesítményével az egyéni próbában nyert, míg Seres Bernadettel a párosok versenyében is elhódította az országos bajnoki címet.

Fekete Réka 597 fás teljesítménnyel egyéniben, illetve Szabó Júlia Emesével párban is a dobogó második fokára állhatott.

A marosvásárhelyi Városi Sportklubot képviselő, mindössze 15 éves Bordianu Roxana 568 ütött fával a negyedik helyen zárta az egyéni próbát.

A fiúknál a VSK-sok taroltak: Szász Tibor duplázott: 595 fával egyéniben, párosban pedig ifj. Benke Zoltánnal szerezte meg a bajnoki címet.

Egyéniben Szász Attila Alfréd lett a bronzérmes 575 ütött fával.

Párosban Szász, Szilágyi Ervinnel a negyedik helyen zárta a versenyt.