fbpx
Közélet Sport

Aranyérmet birkózott!

A marosvásárhelyi ISK-VSK kettős leigazolású sportolója életében első nemzetközi versenyén vett részt ebben a korosztályban, rögtön meg is nyerte súlycsoportját.

Georgiana Lirca a XV. Berlini Nemzetközi birkózó viadal U20-as korcsoportjában nem talált legyőzőre. A versenyen 12 ország sportolói álltak szőnyegre.

Serdülő Európa-bajnokunk ráadásul az elődöntőben az ifjúsági Eb ezüstérmes és Vb ötödik lengyel Patrycja Ewa Strzelczyk-et győzte le!

Georgiana Lirca jövő januárban még nincs 18 éves, csak jövő januárban lesz nagykorú.

Ugyanakkor a 19 éves Bíró Krisztián a Belgrádban megrendezett U23-as birkózó világbajnokságon vett részt, ahol a 74 kg-os súlycsoportban a XI. helyet szerezte meg. Bíró Krisztián kisebb betegséggel küszködött a felkészülési időszakban, nem tudott csúcsformába kerülni. (marosvasarhelyiek.ro)