KözéletKözigazgatásKultúraMegyeSzociálisTársadalom

Új ortodox templom épül Marosvásárhelyen

Marosvásárhelyen ünnepélyes keretek között tették le egy új ortodox parókiai templom alapkövét, amely a Szűz Mária születése nevet viseli majd.

Az új templom a IX. számú ortodox plébánia híveit szolgálja majd, és a tervek szerint lelki elmélyülést, imádságot és közösségi támogatást biztosító helyszínként működik a jövőben. Az alapkőletétel a beruházás hivatalos kezdetét jelzi.

Az eseményen Soós Zoltán polgármester is üzenetet fogalmazott meg, amelyben hangsúlyozta a projekt jelentőségét a város életében. Köszönetet mondott a kezdeményezőknek, külön kiemelve Bexa Daniel plébános és a közösség elkötelezettségét.

A Kinizsi Pál utcában megvalósuló beruházás részleteiről egyelőre kevés információ ismert: sem a kivitelezés költsége, sem a várható befejezési határidő nem került nyilvánosságra.

Kapcsolódó

Újraindult az utcai takarítás Marosvásárhelyen

Pápay Kamilla

Hol hűsölhetünk idén nyáron? Mutatjuk a strandok és fürdők nyitási dátumait

Pápay Kamilla

Befejezés előtt áll Marosvásárhely két kiemelt egészségügyi beruházása

Pápay Kamilla

Ez a weboldal sütik használatával javítja az Ön felhasználói élményét. Feltételezzük, hogy ön ezt elfogadja, de kérésre le is iratkozhat. Elfogadom Részletek