KözéletKözigazgatásMegyeSzociálisTársadalom

Megerősítik a földremgésveszélyes épületeket

Kilenc, földrengés szempontjából kockázatos lakóépület megerősítéséről döntött a marosvásárhelyi tanács.

A hőszigetelési program keretében (a 2009/18-as kormányrendelet alapján) ellenőrzött 69 épület közül 9-et a II. földrengéskockázati osztályba (Rs II) soroltak. Ez azt jelenti, hogy egy erős földrengés esetén ezek az épületek komoly károkat szenvedhetnek, ezért további megerősítésre van szükség a biztonságuk érdekében.

Az érintett épületek között szerepelnek:

  • 1989. december 22. sugárút, 18 A-B
  • 1848-as sugárút, 51–53
  • Nicolae Bălcescu utca, 58 A-B-C
  • Constantin Românu-Vivu utca, 5 és 11
  • Resicabánya utca, 8 A-B
  • Dózsa György utca, 177 A

Bár az épületeken nincs látható repedés vagy károsodás, a törvény előírja a biztonsági intézkedéseket. A megerősítést az országos program finanszírozza (2022/212-es törvény alapján), és utána energiatakarékossági fejlesztéseket is végeznek (szigetelés és modernizálás).

Kapcsolódó

Hétfőn szünetel a vízszolgáltatás

Pápay Kamilla

Bővítik és korszerűsítik a tüdőgyógyászati klinikát

Rigmányi Eszter

Lakossági konzultációt tartanak a városi zaj csökkentéséről

Rigmányi Eszter

Ez a weboldal sütik használatával javítja az Ön felhasználói élményét. Feltételezzük, hogy ön ezt elfogadja, de kérésre le is iratkozhat. Elfogadom Részletek