KözéletKözigazgatásMegye

„Politikai jellegű támadás volt” – Visszatért hivatalába Soós Zoltán

Újra hivatalba lépett augusztus 7-én Marosvásárhely polgármestere, Soós Zoltán. A második mandátumát töltő városvezetőt több mint négy hónapra tiltották el a polgármesteri feladatainak gyakorlásától, az Országos Korrupcióellenes Ügyészség ellene indított eljárása miatt.

A Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal közleményben tájékoztatta a lakosságot, hogy a felfüggesztés 2025. augusztus 6-án éjfélkor lejárt, így Soós ismét hivatalosan is elláthatja törvényes feladatait. A közlemény szerint az adminisztratív munka a polgármester távollétében sem állt le, és a város fejlesztési projektjei – köztük uniós és hazai forrásból finanszírozott beruházások – a tervek szerint haladtak tovább.

Soós Zoltán visszatérésekor hangsúlyozta:

„Egy jogilag megalapozatlan döntés következtében 120 napra voltam eltiltva. Az az elégtétel számomra, hogy most kiderült: ez jogszerűtlen volt.”

A polgármester szerint nem egyedi esetről van szó, mivel több székely városban – például Csíkszeredában, Sepsiszentgyörgyön vagy Kézdivásárhelyen – is hasonló, politikai jellegű intézkedéseket tapasztaltak. Hozzátette, hogy ezek az ügyek nemcsak személyét, hanem a közösséget is próbára tették, ám úgy véli, a csapat megerősödve került ki ebből a helyzetből. „A legfontosabb, hogy a város fejlődése nem akadt el. A bizalom megmaradt, és közösen tudjuk tovább vinni azt a projektet, amit 2020-ban elkezdtünk” – fogalmazott.

A jövőbeli tervekről szólva Soós kiemelte, hogy a városi adminisztráció előtt komoly kihívások állnak: „Gazdasági megszorításokra, létszámcsökkentésre kell számítani. Hatékonyabb, kisebb apparátussal kell működnünk. Ezért elengedhetetlen a jó döntések meghozatala.”

A sajtóbeszélgetés során a korábbi jogi ügyek is szóba kerültek. Soós szerint a decemberi vádemelés megalapozatlanságára már másnap fény derült a bíróságon, míg a felfüggesztést szerinte politikai érdekek motiválták.

„Nyolc hónap után kijelenthetem: ez egy politikai jellegű támadás volt. De végül győzött az igazság”

– mondta határozottan.

A jelenlegi helyzetről elmondta: nincs folyamatban lévő peres ügy sem a bíróságon, sem a törvényszéken, bár korábbi, évekkel ezelőtti feljelentések alapján a korrupcióellenes hatóság vizsgálódik, de vádemelésre eddig nem került sor.

Soós Zoltán visszatérése tehát nemcsak jogi szempontból jelent mérföldkövet, hanem politikai és közösségi értelemben is. A polgármester folytatni kívánja a megkezdett munkát, és eltökélt abban, hogy Marosvásárhely további fejlődését biztosítsa.

Kapcsolódó

Tűzbiztonság: a gyerekeket is kell nevelni

Rigmányi Eszter

Afrikai sertéspestis: szigorú intézkedéseket vezettek be Maros megye egyik vadászterületén

Rigmányi Eszter

Rendkívüli zongorakoncert a magyar kultúra napja alkalmából

Pápay Kamilla

Ez a weboldal sütik használatával javítja az Ön felhasználói élményét. Feltételezzük, hogy ön ezt elfogadja, de kérésre le is iratkozhat. Elfogadom Részletek