KözéletSzociális

Drámai mentés Marosvásárhelyen: 12 éves fiú esett egy 4 méteres aknába

Súlyos baleset történt szombat délután Marosvásárhelyen, a Tudor negyedbeli Bánát utcában, ahol egy 12 éves fiú egy nagyjából 4 méter mély aknába zuhant egy használaton kívüli hőközpont épületében – közölte a Maros megyei katasztrófavédelem.

A helyszínre riasztották a tűzoltóság, valamint a SMURD marosvásárhelyi egységét.

A katasztrófavédelem szóvivője, Călușeri Alexandra hadnagy tájékoztatása szerint a gyermeket a beavatkozó egységek sikeresen kiemelték a mélyből. A fiú eszméleténél volt, de felső végtagi töréseket szenvedett, és vörös kóddal szállították kórházba, ami súlyos, de nem életveszélyes állapotot jelez.

A helyszíni információk szerint a gyerek valószínűleg játszani ment be az elhagyatott épületbe, amikor a baleset bekövetkezett. Az eset körülményeit vizsgálják.

A hatóságok ismételten figyelmeztetik a lakosságot, különösen a szülőket, hogy tartsák távol a gyerekeket az elhagyott, veszélyes épületektől, mivel az ilyen helyszínek rendkívül kockázatosak lehetnek.

Kapcsolódó

Megkezdődött a tavaszi nagytakarítás Marosvásárhelyen

Pápay Kamilla

Ajándékkal segíthetünk a rászoruló édesanyáknak Marosvásárhelyen

Pápay Kamilla

Rég várt hír: Marosvásárhelyen csökkennek a helyi adók

Pápay Kamilla

Ez a weboldal sütik használatával javítja az Ön felhasználói élményét. Feltételezzük, hogy ön ezt elfogadja, de kérésre le is iratkozhat. Elfogadom Részletek