Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala tájékoztatása szerint 2025. július 5-től fizetőssé válik a parkolás a Somostetőn.
A helyi tanács legutóbbi ülésén úgy határozott, hogy III-as zóna besorolást kap a Somostetői parkolóövezet, így a nyári időszakban, azaz május 1. – szeptember 30. időszakban, naponta 08:00 – 20:00 között, a téli időszakban, vagyis október 1. – április 30. között, naponta 08:00 – 18:00 óráig kell fizetni a parkolásért.
A parkolási díjak:
• 5 lej – 2 órára
• 10 lej – 4 órára
• 20 lej – egész napra
Felhívják a lakosság figyelmét, hogy:
• A hétvégén (szombaton és vasárnap) is fizetni kell a parkolásért;
• A meglévő parkolóbérletek nem érvényesek ezen a területen.
Az önkormányzat a döntést azzal indokolta, hogy így hatékonyabban tudják szabályozni az autós forgalmat a népszerű kirándulóhelyen, és kulturált, rendezett környezetet biztosítanak mindenkinek, aki a szabadidejét a Somostetőn szeretné tölteni.
A polgármesteri hivatal közleményében azt ígérték, hogy a parkoló területén jól látható táblák kerülnek kihelyezésre, amelyek minden fontos információt tartalmaznak a parkolási díjakról és a fizetési lehetőségekről.


