Megye

Országos akció – Maros megyében is figyelik a gyorshajtókat

Szerdán, április 9-én kerül sor a Speedmarathon nevű 24 órás sebességellenőrzési akcióra Románia-szerte, így Maros megyében is. Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (ROADPOL) éves kampányának részeként a rendőrség egész napos sebességméréseket végez, hogy visszaszorítsa a gyorshajtásból eredő közlekedési balesetek számát.

A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az ellenőrzések nemcsak a településeken belüli szakaszokra korlátozódnak, hanem az országutakon, gyorsforgalmi utakon és autópályákon is zajlanak. A hatóság emlékeztet: a településeken belüli sebességhatár jellemzően 50–70 km/óra, országúton 90–100 km/óra, gyorsforgalmi úton 120 km/óra, autópályán pedig legfeljebb 130 km/óra lehet.

A hatóságok nemcsak jelölt rendőrautókkal, hanem nem jelölt járművekbe szerelt radarberendezésekkel is mérik a sebességet. Azok, akik túllépik a megengedett sebességet, pénzbírságra, sőt súlyosabb esetekben jogosítványuk ideiglenes bevonására is számíthatnak.

A rendőrség hangsúlyozza: az akció célja nem a büntetés, hanem a balesetek megelőzése. A gyorshajtás továbbra is az egyik vezető oka a súlyos közúti baleseteknek, ezért a közlekedők felelősségteljes magatartása elengedhetetlen. A szabályok betartása – mint fogalmaznak – életeket menthet.

🖋️ Rigmányi Eszter

Kapcsolódó

Nagylélegzetű projekt készül: teljesen felújítanák a Teleki Téka épületét

Pápay Kamilla

Először mutatkozik be Maros megye a kazahsztáni turisztikai vásáron

Pápay Kamilla

Húsvéti jótékonysági vásár a Maros Megyei Múzeumban

Rigmányi Eszter

Ez a weboldal sütik használatával javítja az Ön felhasználói élményét. Feltételezzük, hogy ön ezt elfogadja, de kérésre le is iratkozhat. Elfogadom Részletek