Különleges zenei élményben lehet részük a népzene kedvelőknek az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány jóvoltából: a hagyományos magyar népzenét játszó Magos Együttes koncertezik február 21-én, pénteken este Marosvásárhelyen.
A táncházmozgalom egyik legkiemelkedőbb formációjaként a Magos Együttes hiteles, eredeti előadásmóddal hozza közel a népzene élményét. Repertoárjuk az elmúlt évtizedek legnagyobb népzenekutatóinak gyűjtésein, és az utolsó élő adatközlő mesterektől elsajátított tudásukon alapul. Muzsikájukban Erdély (Kalotaszeg, Mezőség, Székelyföld) és a Kis-Magyarország (Szatmár, Dunántúl) dallamai egyaránt helyet kapnak, a lassú, lírai szerelmes daloktól a pergő, virtuóz táncdallamokig.
A zenekar tagjai aktív gyűjtőmunkát végeznek, és koncertjeik során nemcsak a táncházmozgalom legnépszerűbb tájegységeit mutatják be, hanem a Maros mente és Székelyföld különleges muzsikáit is megszólaltatják. A Magos Együttes számára kiemelt fontosságú Csiszár Aladár magyarpéterlaki prímás öröksége, így minden fellépésük elmaradhatatlan része a péterlaki muzsika.
A koncert után a zenekar táncházba hívja a közönséget, ahol a talpalávalót a Magos Együttes, az Üver Zenekar és az Öves Együttes muzsikálja.
Ez az este remek lehetőség arra, hogy együtt éljük át a népzene és a néptánc magával ragadó erejét!
Várnak mindenkit szeretettel február 21-én Marosvásárhelyen, az Erdélyi Hagyományok Háza Bartók Béla termében (Sáros utca 1. szám) 19 órától, amelyet fergeteges táncház követ.