Kultúra

„Varázslatos világ” – különleges képzőművészeti kiállítás nyílik Marosvásárhelyen

Rendkívüli képzőművészeti tárlat nyílik február 4-én 17 órakor Marosvásárhelyen „Varázslatos világ” címmel. A Marosvásárhelyi Kultúrpalota „Art Nouveau” galériájában megnyíló kiállítás közel 100 művész alkotásait mutatja be, a Kossuth- és Munkácsy-díjas Aknay Jánostól egészen Zsigmond Attiláig.

A kiállítás anyaga Szepessy László gyűjteményéből állt össze, amely mintegy 45 év szenvedélyes gyűjtésének eredménye. A tárlaton klasszikus és modern alkotások kapnak helyet, különböző európai országok művészeinek munkái találkoznak egy harmonikus egésszé formálódva.

A kiállítás célja nem az, hogy múzeumi tárlatokkal versenyezzen, hanem hogy a gyűjtő egyéni értékszemléletén keresztül hidat teremtsen a látogatók és a művészet világa között.

A megnyitón több neves személyiség is részt vesz. A látogatókat Mana Bucur, a Romániai Képzőművészek Szövetsége Maros Megyei Fiókjának elnöke köszönti. A kiállítást Markó Béla költő nyitja meg. Az eseményen közreműködik Bogdán Zsolt színművész (Kolozsvár), Dull Bence színművész (Marosvásárhely) és Kurta Kinga szerkesztő, műsorvezető.

A kiállítás rendezője Szepessy László, aki négy és fél évtizedes gyűjtői szenvedélyének eredményét tárja a közönség elé.

A belépés díjtalan, a kiállítás 2025. február 22-éig tekinthető meg. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak erre az egyedülálló kulturális eseményre.

Kapcsolódó

Két évtized után újra színházi fesztivált rendeznek Marosvásárhelyen

Rigmányi Eszter

Színházi munkaidő-vita: felülvizsgálja a minisztérium a napi jelentési kísérletet, Marosvásárhelyen is tüntettek

Rigmányi Eszter

Színházi szolidaritás: békés tiltakozás a munkaidő-szabályozás ellen Marosvásárhelyen is

Pápay Kamilla

Ez a weboldal sütik használatával javítja az Ön felhasználói élményét. Feltételezzük, hogy ön ezt elfogadja, de kérésre le is iratkozhat. Elfogadom Részletek