Feszültséggel teli ülés keretében hatalmazta fel a Városi Tanács Soós Zoltán polgármestert, hogy az Ecolect hétfőre összehívott gyűlésén a Brantner céggel kötött szerződés felbontását szorgalmazza.
Az „Ecolect Maros” Önkormányzatok Közötti Fejlesztési Társulás által megkötött szerződés 18 település szemételszállítását kellett volna megoldja. A versenytárgyalást megnyert cég azonban nem tud eleget tenni a szerződésben foglaltaknak. Az önkormányzatok a szerződésbontási eljárás mellett döntöttek.
30 nap áll a szolgáltató rendelkezésére, hogy behozza a lemaradást
A mai tanácsülésen a városvezetőt azzal bízták meg, hogy amennyiben lehetséges, szavazza meg a szerződés azonnali felbontását. Az azonban nem egy egyszerű folyamat. Az Ecolect jogásza hangsúlyozta, a procedúra 30 napos türelmi időt ír elő.
A tanácsülésen elfogadott másik határozat a jogi személyek helyzetét szabályozza. A kereskedelmi egységek ezidáig a cégnek fizettek a hulladék elszállításáért, mivel azonban a szerződést az Ecolect kötötte meg a szolgáltatóval, a város kell megoldja a közvetítői szerepet.