KoronavírusTanügy

Öt marosvásárhelyi iskolába nem térhetnek vissza a diákok

Azokban a tanintézményekben, ahol a személyzet legalább 60%-a beolttatta magát, visszatérhetnek az osztálytermekbe a diákok. Sorin Cîmpeanu oktatásügyi miniszter bejelentése szerint, ahol ez a feltétel nem teljesül, november 8-án online kezdődik a tanítás.

Értesüléseink szerint, Marosvásárhelyen öt iskolában és 1 óvodában nem éri el a 60%-ot az ott dolgozók beoltottsága.

a George Coșbuc, Nicolae Bălceșcu, Serafim Duicu, Omega iskolák, a Med Farm Speranța Posztliceális oktatási intézmény, illetve a Stefánia óvoda nem nyithatja meg kapuit

A Marosvásárhelyi „George Coșbuc” , volt 3-as Számú Általános Iskola alkalmazottainak 49,37%-a olttatta be magát koronavírus-fertőzés ellen. A Nicolae Bălcescu Gimnázium személyzetének, 54%, a Serafim Duicu” Gimnázium, volt 1-es Általános iskola dolgozóinak 56,19%, az Omega Gimnázium alkalmazottainak 47, 83%-át oltották be. A Med Farm Speranța postliceális gimnázium személyzetének 43,75% immunizáltatta magát.

A jegyzéken egyetlen marosvásárhelyi óvoda szerepel 60 százalék alatti aránnyal. A Stefánia Napköziotthonba nem térhetnek vissza a gyerekek.

arról, hogy a diákok az osztálytermekben vagy az internet segítségével vesznek részt az órákon az igazgatótanácsok döntenek

Az ügyvivő oktatási és az ügyvivő egészségügyi miniszter közös, pénteki határozata értelmében az oktatás módozatára vonatkozó határozatot minden iskolában az igazgatótanács hozza meg, majd tájékoztatja erről a megyei tanfelügyelőséget.

A döntést mindig a pénteki adatok figyelembevételével kell meghozni a következő hétre vonatkozóan, a tanfelügyelőség honlapján közzétett és hetente frissített információk alapján. (marosvasarhelyiek.ro)

Kapcsolódó

Katolikus iskola létrehozása: egy állomás kipipálva

Rigmányi Eszter

Elkezdődött az általános iskolai beiratkozás második szakasza

Rigmányi Eszter

Segédanyag az új román érettségihez: ingyenes kiadvány magyar diákoknak

Ez a weboldal sütik használatával javítja az Ön felhasználói élményét. Feltételezzük, hogy ön ezt elfogadja, de kérésre le is iratkozhat. Elfogadom Részletek