EgészségügyKoronavírusKözéletMegye

Mobil intenzív-ellátó egység érkezett Marosvásárhelyre

Fotó: Maros Megyei Prefektúra

A 12 súlyos COVID-19 beteg befogadására alkalmas mozgó intenzív osztályt a Maros Megyei Kórház alárendeltségébe tartozó Onkológia Klinika udvarán helyezték el – jelentette be a Prefektus Intézménye.

Maros megye komoly problémákkal küzd a koronavírus-fertőzöttek számának rohamszerű növekedése miatt. A megyében jelenleg 55 intenzív terápiás kórházi ágy áll a súlyos állapotban lévő COVID-19 betegek rendelkezésére. A most érkezett egység révén további 12 beteg ellátására lesz lehetőség – nyilatkozta Mara Togănel prefektus.

A mobil egységben a Maros Megyei Sürgősségi Kórház és a Maros Megyei Klinikai Kórház személyzete teljesít majd szolgálatot. (marosvasarhelyiek.ro)

Kapcsolódó

Hol hűsölhetünk idén nyáron? Mutatjuk a strandok és fürdők nyitási dátumait

Pápay Kamilla

Befejezés előtt áll Marosvásárhely két kiemelt egészségügyi beruházása

Pápay Kamilla

Forgalomkorlátozás vasárnap délután Marosvásárhely belvárosában

Pápay Kamilla

Ez a weboldal sütik használatával javítja az Ön felhasználói élményét. Feltételezzük, hogy ön ezt elfogadja, de kérésre le is iratkozhat. Elfogadom Részletek