Sport

Jól léptek a kis sakkozóink

(szemben, fehérrel, Sofronie Vladimir országos bajnok)

Bukarestben rendezték meg a gyerekek országos döntőit.

A marosvásárhelyi Iskolás Sportklub sakkozói közül a legjobb eredményt Sofronie Vladimir érte el, aki a 8 évesek korcsoportjában országos bajnok lett klasszikus sakkban. Ugyancsak ő a bronzérmet szerezte meg a villámversenyen (blitz).

Klasszikus sakkban Butuza Stefan a 10 éveseknél az ötödik lett, Horváth Szombathy Vilmos a 12 éves korcsoportban a 15. utóbbi esetében érdekesség, hogy mindössze fél ponttal maradt le a válogatott keretbe kerüléstől.

Horváth Szombathy Vilmos 8. helyen zárta a rapid sakkot, egyforma pontszámmal a 4. helyezettel.

Feladvány megoldásban Butuza pár perccel maradt csak le a dobogóról. A harmadik helyezett versenyző 56 perc alatt szerzett 24,5 pontot, míg Butuzának ugyanez kereken 60 perc alatt sikerült, így a marosvásárhelyi sakkozó negyedik lett.

Tătar Marius a 10 éves korcsoportban, szintén a középmezőnyben végzett rapid, blitz és feladvány megoldásnál.

A lányoknál Pop Maria – első országos döntőjén játszva – klasszikus sakkban 4 ponttal a 15. helyen végzett.

Kiss Abigél és Kiss Hanna a 12 éves lányoknál a középmezőnyben végeztek, igaz ők csak rapid és villámsakkban szerepeltek.

Az ISK sportolóit Gál Imola edző kísérte el az országos bajnokságra. (marosvasarhelyiek.ro)

Gál Imola edző és az ISK sakkozói Bukarestben.