1138 laptop érkezett a Maros Megyei Tanfelügyelőségre
A támogatást a ROSE (Romania Secondary Education Project), program keretében biztosítja a Tanügyminisztérium.
a Romániai Középiskolai Projektet (ROSE), a Nemzetközi Újjáépítési és Fejlesztési Bank Romániának nyújtott, 200 millió EUR összegű kölcsönéből finanszíroz, 2015 és 2022 között. Ennek az országos projektnek a fő célja a kedvezményezett középiskolák által nyújtott oktatás színvonalának emelése, és ezzel közvetve a diákok felsőoktatásba való bekerülési arányának növelése, amihez javítani kell az érettségi vizsga sikerességi rátáját az 1.160 rosszul teljesítő állami középiskolában, amelyek az állami középiskolák teljes számának nagyjából 80%-át teszik ki (eslplus.eu)
A számítógépeket azoknak a középiskolásoknak adják, akik számára az eszközhiány az akadálya annak, hogy részt vegyenek a digitális oktatásban.
az oktatás minőségének javítása a cél
Sabin-Gavril Pășcan Maros Megyei főtanfelügyelő, a Marosvásárhelyi Rádió román adásában azt mondta, az internet adta lehetőségtől azt remélik, hogy javul a tanítás minősége olyan körülmények között is, hogy a tanórák felfüggesztése miatt az online térbe kényszerülnek a diákok. (marosvasarhelyiek.ro)