EgészségügyKözéletMegye

Katonák segítik a Közegészségügyi Igazgatóságok munkáját

Fotó: FB

Forrásaink szerint Maros megyében 45, a különleges műveleti erőkhöz tartózó katona teljesít szolgálatot a Közegészségügyi Igazgatóságnál.

A Belügyminisztérium országos szinten 600 katonát rendelt ki a ezekhez az intézményekhez.

A szaktárca közleménye szerint a katonák feladata: részt venni az intézmény telefonközpontjában a járványügyi vizsgálatok lebonyolításában. Segítenek, ugyanakkor a koronavírus-járvány során begyűjtött információk digitális adatbázaiba való bevitelében.

Maros megyében szerdán 149 új koronavírusos esetet igazoltak. 325 személyt kórházban ápolnak. (marosvasarhelyiek.ro)

Kapcsolódó

Újraindult az utcai takarítás Marosvásárhelyen

Pápay Kamilla

Hol hűsölhetünk idén nyáron? Mutatjuk a strandok és fürdők nyitási dátumait

Pápay Kamilla

Befejezés előtt áll Marosvásárhely két kiemelt egészségügyi beruházása

Pápay Kamilla

Ez a weboldal sütik használatával javítja az Ön felhasználói élményét. Feltételezzük, hogy ön ezt elfogadja, de kérésre le is iratkozhat. Elfogadom Részletek