fbpx
Sport

Marosvásárhelyi dobogós az úszók országos bajnokságán!

Sántha Nóra ezüstérmes!

Több sportolóval vettek/vesznek részt városunk úszói Targovistén, a korosztályos országos bajnokságon.

Az eddigi legjobb eredményt Sántha Nóra érte el, aki a 12 évesek korosztályában ezüstérmes lett a 100 méteres pillangóúszásban. A marosvásárhelyi tehetség mindössze 45 századmásodperccel maradt el a győztes idejétől.

A marosvásárhelyi Iskolás Sport Klub versenyzőjét Szeghalmi Andrea készítette fel.

A különleges körülmények között, a járványügyi előírások betartásával megrendezett országos bajnokság egész héten tart. Marosvásárhelyt az ISK mellett a Városi Sportklub úszói képviselik.

A VSK eddigi legjobb eredménye Boér Henrietta nevéhez fűződik, aki szintén a 12 évesek között a 100 méteres pillangóúszásban 10. helyen zárt, igaz, lemaradása közel 10 másodperc a dobogótól. A korosztályos országos bajnokság egész héten zajlik. (marosvasarhelyiek.ro)