Maros megye fejlesztése a fő prioritás – mondta beszédében Péter Ferenc elnök.
Maros Megyei Tanács ünnepélyes alakuló ülését a Közigazgatási Palota nagy gyűléstermében tartották meg.
Mara Togănel, Maros megye prefektusának jelenlétében a megválasztott 34 tanácsosból 29-en tették le az esküt, öten lemondtak a mandátumukról. Köztük van az RMDSZ listavezetője, Péter Ferenc is, aki elnökké visszaválasztása miatt volt kénytelen lemondani erről. Helyét minden valószínűség szerint Pokorny László veszi át.

A politikai alakulatok továbbították a törvényszéknek azoknak a nevét, akik a választásokra benyújtott listák szerint a későbbiekben tanácsosok lesznek. Ezeknek a személyeknek a megbízatását a törvényszéknek még jóvá kell hagynia, ők a tanács következő ülésén teszik le a hivatali esküt.
A Marosi Megyei Tanács elnöke a beiktatás alkalmával a folytonosságra helyezte a hangsúlyt. Az előző mandátumban megkezdett fejlesztési projekteket szeretné tovább folytatni, ugyanakkor arra törekedik, hogy jó együttműködést alakítson ki a megyei testületben jelenlévő politikai pártok között.
„Az első mandátumom négy évében lefektettük Maros megye újjáépítésének alapjait, de a kihívások továbbra is nagyok. Célom, hogy Maros megye négy év múlva jó példaként szolgálhasson a régióban, de országos szinten is. Azon dolgozunk, hogy a megye vonzó legyen az itt élő emberek, a befektetők és az idelátogató turisták számára is. Bízom benne, hogy a megyei tanácsban levő politikai pártok is megértik ezt az üzenetet, és érzik a közös építkezés felelősséget. A közvetlen elnökválasztás nagy legitimációt ad és nagy felelősséggel jár! Mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy munkával és eredményekkel tudjam meghálálni a szavazók bizalmát! Nekem Maros megye az első és az itt élő emberek” – mondta el beszédében Péter Ferenc, a Maros Megyei Tanács újraválasztott elnöke.
Péter Ferenc rövid távú céljai közül a koronavírus-járvány kezelését emelte ki a legfontosabbként a Maros Megyei Klinikai Kórház számára szükséges finanszírozás biztosításával, de prioritásai közé sorolta az új európai finanszírozási időszak projektjeinek előkészítését és a Marosvásárhelyi Metropoliszövezet fellendítését is. (marosvasarhelyiek.ro)

