Közélet Sport

Fényes érmek, jó eredmények a duatlon országos bajnokságon!

Szepessy Péter (fotó: Radu-Cristi/FB/Federatia Romana de Triatlon )

Cheile Gradisteien csak a H2O klub képviselte Marosvásárhelyt.

A járvány miatt sok sportoló maradt távol az eseménytől, első sorban a korosztályos amatőr sportolók döntöttek úgy, hogy nem vállalják a kockázatot, köztük nagyon sok marosvásárhelyi éremesélyes is.

A marosvásárhelyi triatlon- és duatlonsportot ezúttal a Papp József által vezetett H2O klub 15 versenyzője képviselte.

A legkisebbeknél, a 11 évesek korosztályában Szepessy Péter aranyérmes lett, a 12 éveseknél Papp Kriszta megvédte címét.

Ugyanitt Varga Vivienn a harmadik helyet szerezte meg. Bajkó Péter és Oltean Luca negyedik lett.

A 14-16 évesek között az elsőéves Petrea Ana ötödik helyen ért célba.

A sportolókra még egy krossz-duatlon országos bajnokság vár, november 29-én, amennyiben az időjárás is megengedi. (marosvasarhelyiek.ro)