A Maros megyei prefektúra ma déli jelentése szerint 2497-re emelkedett a koronavírusos fertőzöttek száma megyénkben.
Az elmúlt 24 óra alatt nyolcvankét személy esetében bizonyosodott be a teszt alapján, hogy megfertőződött a SARS-COV-2 vírussal.
További 11 személy esetében a második teszt is pozitív lett.
Maros megye kórházaiban jelenleg 198 koronavírusos beteget kezelnek, további 46 személyt viszont a fertőzés gyanújával fektették be.
Országos szinten 2.069 új esetet regisztráltak, nyolcszázzal kevesebbet, mint vasárnap délig, illetve 1500-zal kevesebbet, mint két nappal korábban. (marosvasarhelyiek.ro)

