KoronavírusTanügy

Szigorú szabályok az orvosin

Szigorú szabályozást vezetett be az Emil Palade Orvosi, Gyógyszerészeti, Tudomány és Technológiai Egyetem szenátusa.

Az intézmény bentlakásaiban tilos a gyülekezés. Egy szobában 1-2, legtöbb 4 diák lakhat és a vezetőség azt javasolja, hogy a bentlakásokon kívül is tartsák be a járvány terjedésének megelőzését szolgáló társadalmi távolságot.

Az egyetem szenátusának a rendelkezése értelmében minden bentlakásosnak, aki valamilyen okból elhagyja a várost, visszatértekor bizonyítania kell, hogy nem fertőződött meg koronavírussal.

Az intézmény vezetője közölte, nem arról van szó, hogy indokolt esetben nem mehetek haza a diákok, de a szigorításokkal el szeretnék tántorítani őket attól, hogy fölöslegesen utazgassanak. Az új rendelkezés a külföldi diákokra is érvényes.

Kapcsolódó

Megvan a menetrend: így zajlik a bölcsődei és óvodai beiratkozás a következő tanévre

Rigmányi Eszter

Mutatjuk, mikor lesz jövőre a sívakáció

Rigmányi Eszter

Iskolai beiratkozás: felmérik a hatéves gyermekeket

Pápay Kamilla

Ez a weboldal sütik használatával javítja az Ön felhasználói élményét. Feltételezzük, hogy ön ezt elfogadja, de kérésre le is iratkozhat. Elfogadom Részletek