Közélet

Was ist das, Herr Präsident?

„Vadim-tudoros” és „Funaros” felszólalásban értékelte Klaus I(J)ohannis államelnök azt a tényt, hogy a Képviselőházban vita nélkül átment a Székelyföld Statútumának törvénytervezete.

Az államfő, ma kirohanást intézett a Szociáldemokrata Párt és az RMDSZ ellen, és „Jó napot kívánok Peszede”-vel köszönt be, majd Marcel Ciolacu ideiglenes PSD pártelnököt is magyarul köszöntötte.

I(J)ohannis azzal vádolta meg az említett két pártot, hogy a koronavírus-járvány alatt titokban megegyeztek Székelyföld autonómiájáról, hogy „Erdélyt a magyaroknak adják”.

Amíg ő lesz az elnök, addig egy ilyen törvény nem fog létezni– jelentette ki az államfő.

Az államfő nacionalista kirohanását élesen bírálta Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke, aki bocsánatkérésre szólította fel Klaus I(J)ohannist.

A szenátust sebtében összehívták online, hogy minél hamarabb utasítsák el a tervezetet – az eredmény borítékolható.  (marosvasarhelyiek.ro)

Kapcsolódó

Újraindult az utcai takarítás Marosvásárhelyen

Pápay Kamilla

Hol hűsölhetünk idén nyáron? Mutatjuk a strandok és fürdők nyitási dátumait

Pápay Kamilla

Befejezés előtt áll Marosvásárhely két kiemelt egészségügyi beruházása

Pápay Kamilla

Ez a weboldal sütik használatával javítja az Ön felhasználói élményét. Feltételezzük, hogy ön ezt elfogadja, de kérésre le is iratkozhat. Elfogadom Részletek