ÉletmódSzociális

Maros megyében kevés a tornatanár

Image by Mircea Iancu from Pixabay 

Közel 150 állás hirdetett meg a Maros megyei tanfelügyelőség, ebből 111 városi, 38 vidéki tanintézményben van. A tanfelügyelőség sajtószóvivője, Camelia Irimie-Matei a Marosvásárhelyi Rádió román adásában elmondta, hogy legkeresettebbek a tornatanárok, de szükség van óvónőkre, tanítókra és elemi oktatásra szakosodott román tanárokra is.

A sajtószóvivő közölte, míg előző években zenetanárok voltak kevesen, most tornatanárok nem jelentkeznek. Camelia Irimie-Matei szerint főként azért, mert nehéz az állás betöltéséhez szükséges vizsga. (marosvasarhelyiek.ro)

Kapcsolódó

Gyermekotthon-ügy: lezárultak az ellenőrzések

Mától a Tudor negyedben zajlik a lomtalanítás

Rigmányi Eszter

Bestsellereket és kortárs könyveket olvastunk a legszívesebben

Rigmányi Eszter

Ez a weboldal sütik használatával javítja az Ön felhasználói élményét. Feltételezzük, hogy ön ezt elfogadja, de kérésre le is iratkozhat. Elfogadom Részletek