Nagyvilág

A novemberi államelnök-választásokra 835 külföldi szavazóhelyiséget hagytak jóvá

A külügyminisztérium, a diplomáciai képviseletek és a konzuli hivatalok intézkednek annak biztosítása érdekében, hogy a választási irodák elnökeinek és helyetteseiknek kinevezéséről szóló jegyzőkönyvet továbbítsák az Állandó Választási Hatósághoz, a külföldi szavazóhelyiségekért felelő választási irodához és a választásokon részt vevő valamennyi politikai párthoz – szögezte le az AEP.

Az nagykövetségek és konzulátusok feladata lesz intézkedni, hogy megteremtsék a szavazáshoz szükséges logisztikai feltételeket, valamint tájékoztassák a külföldön tartózkodó romániai választópolgárokat a szavazóirodák pontos helyéről.

Forrás | Agerpres

Kapcsolódó

Számolják a vízirigókat – te is csatlakozhatsz!

Pápay Kamilla

Marosvásárhelyi fiatalok is versenyeznek a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért

Pápay Kamilla

Újabb magyar író kapott Nobel-díjat: Krasznahorkai László az idei kitüntetett

Szász Cs. Emese

Ez a weboldal sütik használatával javítja az Ön felhasználói élményét. Feltételezzük, hogy ön ezt elfogadja, de kérésre le is iratkozhat. Elfogadom Részletek